Emiraty – hotele odhaczone

Temat hotelu w Abu Dhabi (Novotel Abu Dhabi Al Bustan) zamknąłem już w lipcu. Od października miałem rezerwację w La Verda Suites and Villas Dubai Marina, ale z góry założyłem, że jak będzie bliżej wyjazdu, to wybiorę opcję wcześniejszej zapłaty.
Pisałem o tym w poście Emiraty – hotele.

Do tego doszedł jeszcze temat noclegu w Pradze, ale o tym troszkę później.

Przyznam, że już trochę mnie znużyło sprawdzanie cen hotelu w Dubaju i obserwowanie, jak dolar pnie się w górę, ale doczekałem się – promocja 12%. Jak na hotel w Marinie oceniany na 9,1 to przyznam, że jestem mile zaskoczony. Cena 3.260 AED za 5 nocy. Nie ma co czekać, najwyższy czas zapłacić i mieć ten wydatek za sobą. Po przewalutowaniu wyszło 3.780 zł.
Rezerwując skorzystałem z rabatu dla klientów Banku Pekao – przy płatności kartą tego banku, zwracane jest 4% kwoty transakcji. Zawsze to coś 🙂 Zwrot ma nastąpić dopiero do 90 dni po zakończeniu pobytu, więc jak z tym wyszło, napiszę dopiero za kilka miesięcy.

Przy tej okazji muszę wspomnieć o hotelu w Pradze. Co prawda wylot mamy o 13:25 i moglibyśmy wyjechać ze Szczecina tego samego dnia rano (500 km), ale to jest jednak zima, a do tego naszym priorytetem jest kondycja na miejscu. Dlatego też na 95% wyruszymy dzień wcześniej. Stwierdziłem, że najlepiej wypoczniemy, nocując w hotelu bezpośrednio na lotnisku – nie martwię się o dojazd, nie muszę planować jakiegoś czasu czasu na nieprzewidziane wydarzenia po drodze. W Pradze nie ma zbyt dużego wyboru – jest jedynie hotel Courtyard by Marriott Prague Airport (ocena na Booking.com – 8.9). Nie powiem, żebym dla dobrego wyspania się potrzebował 4∗ hotelu, ale wyjścia nie miałem. Rezerwację wykonałem już we wrześniu (2.700 Kč, około 450 zł), ale liczyłem, że może jakaś promocja jednak się nadarzy. Jednak na dziś ceny poszły już o 40% do góry (i nawet z płatnością z góry wychodzi drożej niż moja rezerwacja), więc nic się dla mnie tu już nie zmieni.

I takim sposobem hotele odhaczone !!!

Novotel Abu Dhabi Al Bustan – zarezerwowany 7 miesięcy przed wyjazdem
Warunki: apartament, śniadanie, płatne z góry
Cena – 1.500 zł (tyle zapłaciłem po wykorzystaniu punktów lojalnościowych) + 20% podatków

La Verda Suites and Villas Dubai Marina – zarezerwowany 2 miesiące przed wyjazdem
Warunki: apartament, śniadanie, płatne z góry
Cena – 3.780 zł + 20% podatków

Courtyard by Marriott Prague Airport – zarezerwowany 5 miesiące przed wyjazdem
Warunki: śniadanie, płatne na miejscu
Cena – około 450 zł


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s