Kierunek Emiraty

Dubaju w zasadzie nie było na liście miejsc, które planowałem odwiedzić, w dającej się przewidzieć przyszłości. Główny powód to koszty przelotu, które wydawały się zaporowe. Przełamanie nastąpiło, gdy na fly4free przeczytałem o tanich lotach z Pragi. Ze Szczecina to „jedyne” 500 km, ale że tą trasę kilkukrotnie już pokonywałem, to stwierdziłem „czemu nie” … na krótki wypad chyba damy radę.

Pytanie kiedy lecieć ? Lubimy jak jest gorąco, ale tak do 30°. Weryfikacja temperatur z ostatnich dwóch lat, jednoznacznie wskazała na miesiące zimowe. Zderzając to z terminami akceptowalnymi w domu, zostały albo ferie zimowe, albo ferie wielkanocne. Po analizie kalendarza postanowiono – ferie zimowe 2017 !!!

Pierwszy plan zakładał kilka dni w Dubaju – tak żeby nie zbankrutować, ale i jak najwięcej zobaczyć. Potem zacząłem dokładnie przyglądać się atrakcjom. Lista rosła. Pojawiła się też druga lista – Abu Dhabi. I ta świadomość, że pewnie szybko tam nie wrócę. No to idziemy va banque … trzeba tam lecieć na co najmniej tydzień.

No to odpalamy projekt EMIRATY !!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s