Emiraty – hotele

Bilety kupione, więc odwrotu nie ma i trzeba zająć się organizacją podróży. Na początek hotel, bo tu ceny potrafią iść szybko w górę, a od jego lokalizacji zależy wiele dalszych planów.

Zakładałem, że skoro lądujemy w Dubaju (i to wieczorem) to będzie nasz pierwszy przystanek, a dopiero później Abu Dhabi. Jako, że bilety kupiłem już w marcu, to na luty kolejnego roku oferta hotelowa jeszcze nie była pełna. Zająłem się więc bieżącymi przygotowalniami do wiosennych wyjazdów (te opiszę niebawem). Do tematu hoteli w Emiratach wróciłem na początku lipca i przyznam, że poczułem lekki zdziwienie patrząc na ceny i komunikat w Bookingu, że ileś-tam-procent hoteli jest już wyprzedanych. Zwłaszcza w Abu Dhabi w drugiej połowie naszego pobytu. To mnie zmusiło do rewizji moich planów – najpierw Abu Dhabi potem Dubaj.

Szukamy …

Patrząc na moje konto punktowe w programie Accoru było jasne, że jakiś Novotel albo Mercure musi się pojawić na liście. Padło na Novotel Abu Dhabi Al Bustan. Ocena na Bookingu – 8,4. Za apartament za śniadaniem na 4 noce, po wykorzystaniu moich 24.000 punktów, zapłaciłem 1.500 zł. Do tego dojdzie jeszcze 20% podatku do zapłacenia na miejscu (licząc od kwoty wyjściowej).

Teraz Dubaj. Tutaj było dużo trudniej, bo już nie wybierałem z kilkunastu hoteli Accoru tylko z kilkuset dostępnych na Bookingu. W pierwszym czytaniu wpadł mi oko Hotel Hyatt Place Residences/Al Rigga w dzielnicy Deira. Ocena na Bookingu 8.3. Cena za apartament ze śniadaniem na 5 nocy 3.850 AED (około 4.100 zł). Z możliwością odwołania, płatne na miejscu. Przy płatności z góry około 800 zł mniej. Oczywiście plus 20% podatku.

Mając już zrobione te rezerwacje zacząłem planować dalsze szczegóły wyjazdu. Patrząc na mapę wyjazdu zaczęło mi wychodzić, że może niekoniecznie Deira – hotele fajne, trochę tańsze niż w innych częściach Dubaju, ale wszystkie jakoś daleko od moich głównych atrakcji 😦

Konieczne drugie czytanie …

I tu miłe zeskocznie – mam przynajmniej taką nadzieję – hotel La Verda Suites and Villas Dubai Marina. Ocena 9.1. Lokalizacja – bajka. Cena za apartament ze śniadaniem na 5 nocy 4.140 AED (około 4.400 zł). Z możliwością odwołania, płatne na miejscu. Przy płatności z góry około 450 zł mniej. Oczywiście plus 20% podatku. Różnica w cenie jest, ale biorę ten hotel. W listopadzie pewnie wybiorę płatność z góry.

Tani wyjazd to to nie będzie, ale co do tego nie miałem złudzeń … Nie nie, nie zmieniam nazwy bloga – wciąż uważam, że tak może podróżować każdy. Nie twierdziłem, że zwykły=tani.

Novotel Abu Dhabi Al Bustan – zarezerwowany 7 miesięcy przed wyjazdem
Warunki: apartament, śniadanie, płatne z góry
Cena – 1.500 zł (tyle zapłaciłem po wykorzystaniu punktów lojalnościowych) + 20% podatków

La Verda Suites and Villas Dubai Marina – zarezerwowany 4 miesiące przed wyjazdem
Warunki: apartament, śniadanie, płatne na miejscu
Cena – około 4.400 + 20% podatków


Jedna myśl w temacie “Emiraty – hotele

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s